Mother and Child Startup Challenge to nie tylko konkurs, ale wizjonerskie spojrzenie w przyszłość ochrony zdrowia. Dzieci i kobiety w ciąży stanowią unikalną grupę pacjentów. To właśnie troska o ich dobro popycha do poszukiwania najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych metod diagnostyki, profilaktyki i leczenia.
Okazja do zaprezentowania sartupów podczas Demo Day
W czwartek, 12 września, w przestrzeni rotundy PKO w Warszawie, zaprezentuje się 10 startupów najwyżej ocenionych przez Jury, które przeszły do finałowego etapu #MCSC. To okazja dla innowatorów, by przedstawić swój projekt nie tylko przed ekspertami z branży, ale także przed szerokim gronem widzów. Możliwość skonfrontowania pomysłu z oczekiwaniami medyków, potencjalnych partnerów i inwestorów to bezcenna lekcja dla każdego startupu.
Podczas 15-minutowych wystąpień poznamy ogólne założenia każdego projektu. Każdy startup będzie miał szansę rozwinąć je podczas 5-minutowej sesji Q&A. Całość Demo Day będzie oceniana przez Radę Ekspertów, która wskaże ich mocne i słabsze strony. Obecność przedstawicieli środowiska medycznego i biznesowego z pewnością przełoży się na ciekawą dyskusję.
Korzyści z udziału w Demo Day
Udział w Demo Day to nie tylko czas promocji innowacyjnych rozwiązań, ale także zawierania znajomości, które mogą przerodzić się we współpracę przy kolejnych przedsięwzięciach.
Innowatorzy, którzy przeszli do finałowego etapu mają szansę wygrać pilotaż swojego innowacyjnego produktu w szpitalach współorganizujących konkurs. Dodatkowo startup, który zwycięży otrzyma wsparcie mentorów i ekspertów, którzy pomogą mu udoskonalić projekt. Zwycięzcę tegorocznej edycji Mother and Child Startup Challenge poznamy podczas uroczystej gali na koniec listopada. Już teraz warto poznać pomysły, które znalazły się w TOP 10. Udział w Demo Day jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja.
Mother and Child Startup Challenge
Celem konkursu Mother and Child Startup Challenge jest wytworzenie ekosystemu łączącego innowatorów ze środowiskiem medycznym.
Inicjatorem konkursu jest Instytut Matki i Dziecka, a jego współorganizatorami 6 placówek medycznych: Instytut „Centrum Zdrowia Matki Polki”, Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny w Białymstoku, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku, Bonifraterskie Centrum Medyczne oraz spółka Szpitale Pomorskie.